İstiridye Mantarı Üretimine Devlet Desteklemesi 2018

4
2935
mantar üretimine devlet desteği

 

 

TKDK IPARD-II 3. Çağrı kapsamında  İstiridye mantarı üretim tesisleri, soguk hava tesisleri, mantar ve misel üretimi  ünitelerinin kurulumuna  %55 – %65 hibe oranı ile  devlet destekleri açıklandı.

TKDK 

 

 

hayger-çadır-çiftlik-mantar-devlet-desteği

Yorum ve sorularınız için bu alanı kullanabilirsiniz.

4 yorumlar

 • Merhaba, Misafir
 • İyi günler. öncelikle çalışmalarınızı yakından takip ediyorum ve ilgileniyorum.mantar üretiminde gerekli eğitim nerede veriliyor ve üretici takip ediliyor mu? tesis kurulumunda devlet destekleri ne kadar olmaktadır ve bu konuda yardımcı olabilecek var mı? kocaeli bölgesinde kurulmuş tesisiniz var mı ? Teşekkür ederim
  • Yönetici
   Merhaba İlginize Teşekkür ederiz.Eğitimlerimizi bazı illerde il tarımların talebi doğrultusunda vermekteyiz.Üretici takibi yapıyoruz gerekli destekleri üreticilerimize sağlıyoruz.Devlet destekleri %55-65 arasında hibe sağlamaktadır.Kocaeli bölgesinde tesislerimiz var ziyaret edebilirsiniz.
 • Slm ben gebzenin bir köyünde üretim yapmak istiyorum arsam var burada devlet desteği varmi acaba birde tesislerinizden birini ziyaret edebilirmiyim 100 mt lik bir cadir maliyeti nekadara malolur tesekkurler
  • Yönetici
   Merhaba Devlet destekleri konusunda TKDK 'nın kurumun sitesinden bilgi alabilirsiniz.İşletmelerimizide ziyaret edebilirsiniz.