İstiridye Mantarı Yetiştiricilerinden Başkana Ziyaret

0
2215

İstiridye Mantarı Yetiştiricileri Başkan Büyükkılıç’ı Ziyaret Etti

İstiridye mantarı yetiştiricisi İsmail ve Abide Yılmaz

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı makamında ziyaret ederek İstiridye mantar yetiştirilmesi ve yaptıkları çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.
İstiridye mantarı yetiştiricisi İsmail ve Abide Yılmaz: “Melikgazi Belediyesi esnaf dostu bir belediye olarak çalışmalarımızı yakından takip etti. Bu üretime başlamanda sonra yasal mevzuatlar içerisinde gereken yardımda bulundular. Tesisimizin açılışında da bizleri yalnız bırakmadılar. Üretim aşamamızın tüm detayı hakkında bilgi aldılar. Bugünler, üretim ülkemiz için çok önemlidir. Gün geçtikçe büyüyen şehrimiz aynı zamanda iletişim çağında küçülmektedir. Üretilen İstiridye Mantarını internet üzerinden dahi sipariş etmektedirler. Bu çok önemlidir. Çünkü üretim demek satış, pazarlama ve istihdam demektir” dedi.
Bu tür ziyaretlerden büyük keyif aldıklarını çünkü ilçe içerisinde bu tür ender ve özel üretim yaparak hem girişimciliklerini ortaya koyan, hem de şehrin ufkunu açan bireylerle tanışma imkanı bulduğunu ifade eden Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:

istiridye mantarı yetiştirmeye karar verdiler ama
şimdi istiridye mantarı siparişlerine yetişemiyorlar

“Melikgazi ilçesinde son yıllarda büyük gelişim ve değişim gözlenmektedir. Eğitim alanında başarı artışı, sağlık alanında bölge şehri olması, spor da başarı elde eden sporcuların artması gibi sonuçlar birer tesadüf değildir. Üretim ve ticarette de büyük ilerlemeler kayıt edilmektedir. Özellikle enerji konusunda büyük yatırımlar gerçekleşmekte, küçük sanayi siteleri ile büyük üretimlerin temeli atılmaktadır. Tıpkı bu iki eş gibi; insanlarımız, Melikgazi’mizin yüz akı olmaktadırlar.

İsmail ve Abide Yılmaz karar vererek istiridye mantarı yetiştirmeye kalkmışlar ama şimdi istiridye mantarı siparişlerine yetişemiyorlar.

Bu üretim aynı zamanda ekonomik kalkınmaya ve istihdama katkı sağlamaktadır”
Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Ağırnas Bölgesi Mimarsinan evi ve müzesi ile anılırken bundan böyle tarım üretiminde de kendinden söz ettireceğini özlerine ekledi.

İstiridye Mantarı Yetiştiricilerinden  Başkana Ziyaret

 

Kaynak : milliyet
İHA

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.