Karlı Bir yatırım için İstiridye Mantarı Büyüterek Para Kazanmak

7
14352
istiridye mantarı taze görüntüsü i
Satışa hazır istiridye mantarları

İstiridye Mantarı Yetiştimek

İstiridye mantarları, restoranlar, semt pazarları ve süper marketlerde popüler bir üründür. Kar için istiridye mantarı yetiştirerek iyi para kazanabileceğini biliyor muydun? İşte nasıl:

Bir çeşit egzotik mantar olan istiridye mantarları, yüksek düzeyde talep görüyor.Önecelikli  olarak mantar üretimhanesine ihtiyacınız var mantar çadırı hazır binalar dönüştürülebilir Geçen yıl ülkemizde, neredeyse 11 milyon Türk Lirası değerinde istiridye mantar yetiştirildi. Ve yüksek talep seviyesinin öngörülebilir gelecekte herhangi bir zamanda düşmesi beklenmiyor.

Karlı Bir yatırım için İstiridye Mantarı Büyüterek Para Kazanmak
Karlı Bir yatırım için İstiridye Mantarı Büyüterek Para Kazanmak

Yüksek talebe ek olarak, istiridye mantarlarını yetiştirmek oldukça kolaydır. İstiridye mantarı, hasat yaklaşık sekiz hafta sürer. Bu, yarı zamanlı yetiştiriciler için mükemmel mantar yetiştirme nedenlerinden biridir. Başarılı bir istiridye mantarı yetiştiricisi olmak için tam zamanlı bir çalışman gerekmez. Tam zamanlı bir işte çalışabilir veya başka işlerde bulunabilirsiniz. Günde birkaç saat ayırabiliyorsanız, başarılı bir mantar yetiştiricisi olmak için yeterli zamanınız olur.

Peki, mantar yetiştiricisi olarak ne kadar para kazanabilirsiniz? İstiridye mantarları şu anda yaklaşık kilogramı 6-10 TL toptan satış fiyatı ile satışı yapılmaktadır. Yaklaşık 100 metrekarelik bir büyütme alanı, ürün kilogramı başına 6 TL ya da yılda 120,000 TL değerinde mantar üretebiliyorsunuz. İşte bu yüzden istiridye mantarlarını üretmek, ekstra para kazanmak için harika bir yoldur.

İstiridye mantarlarının yetiştirildikten sonra, satılmaya hazırlar. Mantarlar genellikle taze tüketildiğinden hemen satışa sunmak en iyisidir. Taze tüketilmeyen mantarlar kurutularaksa satışı yapılmaktadır. Şimdi satmaya hazır olan ürünlerimiz için üç tane kanıtlanmış pazar vardır:

Restoranlar

Taze mantarları kullanmayı sever. Bazı yerel restoranları ziyaret edin ve şeflere ücretsiz örnekleri dağıtın.

Semt pazarları

Yerel yetiştiricilerden satın almak isteyen büyük kalabalıkların olduğu  eğlenceli etkinliklerdir. Bir stant veya tezgâh kurun ve bir sürü mantar satmaya hazır olun. Satış noktalarınız genellikle kalabalık olacaktır. Yada bu tür satış yapmak istemezseniz buralarda standı tezgâhı olanlara satış yapabilirsiniz.

marketlerde bulabileceğiniz ürünler
Taze istiridye mantarı paketlenmiş

Marketler

İstiridye mantarları taze aldıklarında müşterisine en taze ürünü sunmak isteyen marketler, mağazalar mümkün olduğunca yerel üreticilerden satın almayı tercih ederler.
Sadece birkaç hafta içinde kar için istiridye mantarları yetiştirmek para kazanabilirsiniz. İstiridye mantarlarının yetiştirmek oldukça kolaydır ve yüksek talep görmektedir..

MANTAR ÜRETİMİNE NASIL BAŞLAYABİLECEĞİNİZ KONUSUNDA BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

7 YORUMLAR

 1. Merhaba
  Mantar tehsısı kurmak  Adana da kurulum yapacağiz görüşmek için Adana da bir bayiniz bir yeriniz var mi yüz yüze görüşmek için

 2. Mantar çadırlarınızı gördüm çok güzel çok beğendim bende bu çadırlardan yaptırarak mantar üretmek istiyorum bana yardımcı olabilirmisiniz gerek kurlum gerekse mantar kompostu konusunda iyi günler

 3. Fiyat listesi için çok Teşekkürler.
  Ürün yetiştirme, hasat, hastalık zararlı için eğitim programınız var mıdır? Hasat edilen ürünlerin alımını yapıyor musunuz?
  Ayrıca, bu tesis için KOSGEB ya da farklı bir destekleme mevcut mudur? Bilginiz var mı?
  Ben yer araştırıyorum, bulduğumda bu işe başlayacağım.

  Saygılarımla.

 4. Mesaj: İyi günler kolay gelsin. Sorularım olacaktı. Yapılacak hasatı siz alıyormusunuz. Yada bizi birine mi yönlendiriyorsunuz o yolu nasıl izliyoruz. Toplanan mantarları kime veriyoruz pazarını ben mi ayarlıyorum öğrenmek istiyorum Kompost dahil 98m2 ve 140 m2 olan çadırlarınızın fiyatı nedir acaba.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.